Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykła 19.11.2023r.

1. Obchodzimy Światowy Dzień UbogichIII niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

• poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji
  • wtorek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • środa, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • piątek, wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników
  • niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego

3. Spotkanie Kręgu biblijnego, odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu, na którym czytamy i zastanawiamy się nad tekstem Pisma Świętego. Nie musimy brać czynnego udziału, jeśli mamy obawy, że byłaby konieczność zabrania głosu, to zapewniamy, że takiej konieczności nie ma. Możemy po prostu być, posłuchać. Gorąco wszystkich zachęcamy, pozwólmy sobie usłyszeć Boga mówiącego do nas.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 16:20 do 16:50.

5. W najbliższy piątek i sobotę, Kancelaria parafialna będzie nieczynna, w te dni pilne sprawy prosimy załatwiać przy okazji Mszy świętych. Ze względu na nieobecność księdza Proboszcza, nie zawsze będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty podczas Mszy niedzielnych, osoby chcące przystąpić do spowiedzi prosimy o podejście w tygodniu przed Eucharystią albo zgłoszenie się do zakrystii bezpośrednio po Mszy o 10:00 lub 11:30.

6. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim odwagi do podejmowania życiowych powołań.