Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykła 29.10.2023r.

• środa, Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte o 7:00, 8:00 (w Cementowni), 10:00, 11:30 (na Cmentarzu) i o 17:00. Przed Mszą o godzinie 11:30, czyli o 11:00 Procesja za zmarłych z odczytaniem Wypominków jednorazowych.
  • czwartek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte o 7:00, 10:00 oraz o 16:00 - Różaniec za zmarłych, z odczytaniem wypominków Oktawalnych, po Różańcu procesja na Cmentarz i Msza święta w kaplicy na Cmentarzu.
  • sobota, wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, Komunia świętą u chorych od godziny 9:00, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od 16:30. W sobotę, Msza św. w intencjach Żywego Różańca o 16:00.

2. W dniach 1 i 2 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, jako wsparcia dla Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji sosnowieckiej.

3. Od środy, przez tydzień, będziemy trwali w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, każdego dnia, przed wieczorną Mszą świętą (mniej więcej od 16:40) będą odczytywane Wypominki oktawalne, po których zostanie odprawiona Msza święta.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust (jednego dnia za jednego zmarłego lub zmarłą). Warunki pozostają takie jak zwykle, czyli nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy, modlitwa za osobę zmarłą (Ojcze nasz, Wierzę w Boga), modlitwa w intencji Ojca świętego, Spowiedź, Komunia św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. W dalszym ciągu można zgłaszać zmarłych na Wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy by kartek z Wypominkami nie składać na tace podczas Mszy świętej.

6. Do wtorku włącznie odbywać się będą Nabożeństwa Różańcowe o godzinie 17:00

7. Przypominamy, że dziś po raz ostatni przed przerwą zimową, Msza święta w Sanktuarium, w Podzamczu

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.