Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2023

1. Przeżywamy III niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na prace remontowe          w kościele.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

• środa, Popielec, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, tego dnia, Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godzinie 7:00, 10:00, 15:00 (w Cementowni) oraz o 17:00. O godzinie 16:45, przy obrazie Matki Bożej odprawimy Nowennę, a następnie po krótkiej przerwie rozpoczniemy Mszę świętą prosząc o dobre przeżycie Postu oraz w intencjach polecanych w Nowennie. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli dwa lekkie posiłki i jeden do syta, oczywiście wszystkie bezmięsne. Zachęcamy, aby środowy post ofiarować w intencji Pokoju.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• piątek, Droga Krzyżowa16:0019:00.
  • niedziela, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

4. Prosimy, aby dzieci przygotowujące się do I komunii świętej, oraz  młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, wzięli udział we Mszy świętej w środę popielcową. Polecamy uwadze również nabożeństwa wielkopostne.

5. Po raz kolejny zachęcamy do wzięcia udziału w akcji modlitewnej „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”.  Tak jak w latach ubiegłych akcja polega na wybraniu dowolnego dnia  Wielkiego Postu, przeżyciu go o chlebie i wodzie, odmówieniu litanii do św. Józefa w intencji nowych i świętych powołań do naszego Seminarium Duchownego. Chętnych, do podjęcia wspomnianej modlitwy i ofiary prosimy o wpisanie się na listę, którą Ksiądz Proboszcz przekaże do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

6. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki, na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji, zebraliśmy 2 352,50 zł. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim zaufania Bożym planom.