Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy 07.05.2023r.

• poniedziałek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski
  • sobota, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej, o godzinie 20:00, pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Przypominamy, że tego dnia w Sanktuarium nie ma mszy o 17:00.

2. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem będzie prowadzona zbiórka za rzecz chorej Madzi Ambrozik.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, dla klasy III Bdzieci  z Podzamcza, we wtorek o godzinie 16:15. Spotkanie dla klasy III Aczwartek, również o 16:15.

4. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej Spotkanie Kręgu biblijnego. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnym pochyleniu się nad Słowem Bożym.

5. Dnia 13 maja, czyli w najbliższą sobotę, zostanie poświęcona Kaplica p.w. Krzyża świętego na Śrubarni, której fundatorem jest pan Jan Polanowski wraz z innymi ofiarodawcami. Uroczysta Msza święta koncelebrowana z obrzędem poświęcenia rozpocznie się o godzinie 15:00 pod przewodnictwem ks. dr Mariusza Karasia, kanclerza Kurii diecezjalnej w Sosnowcu i wikariusza generalnego. Wcześniej, w nowej kaplicy, już o 14:30, zostanie odprawione Nabożeństwo majowe wraz z obrzędem Poświęcenia pól. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

6.  Przypominamy, że Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie:

• w kościele, po wieczornej Mszy świętej
  • w Sanktuarium, o godzinie 16:45

7. Pan Jezus zaprasza nas do podjęcia ,,wysiłku” wiary, którego celem jest życie wieczne w Boży Królestwie.