Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny.

• poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła, tego dnia przeżywamy uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu, uroczysta Suma odpustowa o godzinie 17:00 będzie sprawowana przez o. Melchiora Cichego z Zakonu Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętajmy, że ze względu na odpust w Podzamczu, jutro nie ma Mszy wieczornej w kościele.
  • środa, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • sobota, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • niedziela, uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem w piątek, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. Komunia u chorych od godziny 9:00. W Sobotę, Msza w intencjach Żywego Różańca o godzinie 17:00

3. Jeszcze do środy włącznie trwają Nabożeństwa majowe:

• w kościele, po wieczornej Mszy świętej
  • w Sanktuarium, o godzinie 16:45

4. W czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tradycyjne Nabożeństwo czerwcowe, w naszym kościele, codziennie po wieczornej Mszy świętej. Przypominamy, że od 1 czerwca Msze święte w Sanktuarium tylko w soboty i niedziele o 17:00.

5. Składamy serdeczne podziękowania dzieciom komunijnym, które ofiarą w wysokości 1560 złotych wsparły dzieci w krajach misyjnych, Bóg zapłać.

6. Życzymy wszystkim, aby w rozpoczynającym się tygodniu, Duch Święty wspierał w dobrych zamierzeniach.