Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023r.

1. Trwamy na Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w następną niedzielę.

• poniedziałek, wspomnienie św. Rity z Casci, w naszym kościele podczas Mszy wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Rity, do której to modlitwy wszystkich zapraszamy. Prosimy by na Mszę świętą przenieść róże, które zostaną poświęcone.
  • środa, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych
  • piątek, wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

3. Spotkania Kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.

4. Przed tygodniem ksiądz Kanclerz  poświęcił nową kaplicę na Śrubarni, taca ze sprawowanej wtedy Mszy świętej w wysokości 1650 złotych została przekazana na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu, wszystkim darczyńcom składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”. Przy okazji wspomnianych uroczystości, jak co roku, modliliśmy się również o urodzaje.

5. Kolejne poświęcenia pól odbędą się w następujących terminach:

• W tym tygodniu, w czwartek, o godzinie 16:20 sam obrzęd poświęcenia na Morusach, natomiast Msza święta zostanie odprawiona podczas odpustu w Sanktuarium, dnia 29 maja.
  • Na Józefowie wraz z Mszą świętą, w najbliższą sobotę, o godzinie 16:00.

6. Także w sobotę, w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej, o godzinie 15:00, będzie sprawowana uroczysta Msza święta w intencji Strażaków.

7.  Przypominamy, że Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie:

• w kościele, po wieczornej Mszy świętej
  • w Sanktuarium, o godzinie 16:45

8. Wstępujący do Nieba Chrystus zachęca nas, byśmy swoim życiem zmierzali do chwały zbawionych.