Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy 28.05.2023r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii świętej.

• poniedziałek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, tego dnia Msze święte zgodnie z porządkiem niedzielnym. Procesja eucharystyczna, ulicami naszego miasta, do czterech ołtarzy rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o 10:00. Udamy się tradycyjną trasą, biegnącą ulicami: Kościuszki, Olkuską, Plac Wolności, Kopernika, powtórnie Kościuszki aż do powrotu do kościoła. Ołtarze eucharystyczne będą miały swoje miejsca tak samo jak w latach ubiegłych. Serdecznie prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy oraz zachęcamy wszystkich do udekorowania okien swoich domów symbolami eucharystycznymi. Do pomocy w organizacji procesji zapraszamy Druhów Strażaków. Po powrocie procesji do kościoła, kolejna Msza święta o godzinie 12:00.

3. Spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w piątek, po wieczornej Mszy świętej (około 18:45).

4. Przypominamy, że Nabożeństwa czerwcowe, w naszym kościele, codziennie na zakończenie wieczornej Eucharystii.

5. Na piątek po Uroczystości Bożego Ciała ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, życzymy udanego tygodnia.