Ogłoszenia duszpasterskie na IV Tydzień Adwentu 24.12.2023r.

1. Dziś Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas Wieczerzy wigilijnej. O północy Msza święta zwana Pasterką, taca z tej Mszy zostanie przekazana na Fundusz Ochrony Życia. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy wieczornej.

2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze święte o 8:30 (w Cementowni), 10:00, 11:3017:00. Zauważmy, że ze względu na Pasterkę nie będzie Mszy o 7:00.

3. We wtorek drugi dzień świętowania Bożego Narodzenia, święto świętego Szczepana, Msze święte jak w każdą niedzielę, tego dnia ofiarą do puszek będzie można wesprzeć uczelnie katolickie.

• środa, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas każdej Mszy św. poświęcenie wina
  • czwartek, święto świętych Młodzianków Męczenników
  • niedziela, święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, jest to zarazem ostatni dzień roku, Msza św. dziękczynno-błagalna za mijający rok, o godzinie 17:00

5. Już dziś informujemy, że od piątku 29 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli ,,Kolędę”. Szczegółowy plan ,,Kolędy” na kilka pierwszych dni podamy w drugim dniu Świąt, wtedy też harmonogram pojawi się na stronie internetowej.

6. W czasie świątecznym i kolędowym Kancelaria parafialna będzie nieczynna, pilne sprawy prosimy załatwiać przy okazji Mszy świętych.

7. Są jeszcze dostępne świece Caritas oraz Opłatki na stół wigilijny.

8. Na czas ostatnich przygotowań i wieczerzy wigilijnej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.