Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy 21.04.2024r.

1. Dzisiejsza niedziela otwiera Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

• wtorek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego  patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
  • czwartek, święto św. Marka ewangelisty.

3. Spotkania Kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czwartek od godziny 17:20 do 17:50.

5. Parafia Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli serdecznie zaprasza czcicieli Bożego Miłosierdzia w dniach 27-28 kwietnia 2024 r. na głoszenie Orędzia Miłosierdzia Bożego prowadzone przez s. Claretę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz panią Alicję Midor, członka Stowarzyszenia Fausinum. Stowarzyszenie pragnie też zawiązać wspólnotę osób angażujących się w szerzenie Orędzia Bożego Miłosierdzia przez podejmowane dobre uczynki oraz modlitwę.

Plan spotkania

Sobota 27 kwietnia, Kościół parafialny:

15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 – Msza Święta

po niej - około godz. 18.50 – konferencja – „Ufność w życiu S. Faustyny i w moim życiu” – s. Clareta

19.20 – Świadectwo – p. Alicja Midor

Niedziela 28 kwietnia

Msze święte : godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (Głoszenie Orędzia Miłosierdzia Bożego)

15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.20 - Konferencja w salce domu zakonnego – „Faustinum jako życiowe powołanie”.

6. Dnia 27 kwietnia 2023 (sobota) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Początek o godzinie.9.30. Organizatorzy zapraszają wszystkich kapłanów opiekunów, zelatorki i zelatorów, moderatorów oraz wszystkich wiernych należących do parafialnych wspólnot Żywego Różańca, a także tych, którym bliska jest modlitwa różańcowa i pragną dołączyć do Żywego Różańca.

7. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Jezus Dobry Pasterz nie tylko zna drogę do Nieba, ale też robi wszystko aby cała owczarnia dotarła do celu.