Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocny 30.04.2023r.

1. Obecna niedziela otwiera Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

• wtorek, wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • środa, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze święte tak jak w niedziele o 7:00, 8:30 (w Cementowni), 10:00, 11:30 w intencji Ojczyzny, 17:00 (w Sanktuarium) i o 18:00. We wtorek przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  jest to także dzień modlitwy za naszych rodaków mieszkających na obczyźnie.
  • czwartek, wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków
  • sobota, święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek Komunia u chorych od godziny 9:00, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:30.

3.  Jutro rozpoczynamy miesiąc maryjny. Przypominamy, że Nabożeństwa majowe,    w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej.

4. Również od jutra, powracają Msze święte w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej (w maju codziennie) o 17:00. Nabożeństwo majowe w Sanktuarium o 16:45.

5. Z racji uroczystości w środę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:20 do 17:50.

7. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka, przed kościołem, na kosztowne leczenie oraz rehabilitację dla Madzi Ambrozik, która urodziła się z porażeniem mózgowym. Rodzina składa, za okazaną pomoc, serdeczne Bóg zapłać.

8. Pan Jezus, jak Dobry Pasterz troszczy się o każdą i każdego z nas, dlatego ukazuje nam drogę prawdziwego szczęścia.