Ogłoszenia duszpasterskie na III Tydzień Wielkiego Postu 03.03.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypada pierwszy czwartek miesiąca, tego dnia Msza w Cementowni o godzinie 15:00.

2. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na rzecz Kościołów misyjnych, zebraliśmy 1266 złote i 13 groszy,  darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16:20 do 16:50.

4. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Za tydzień, w niedziele, rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o 8:00, 10:00, 16:00 (dla dzieci i młodzieży) oraz o 18:00. Wtorek będzie dniem Spowiedzi. Szczegółowe informacje będą podanie w przyszłą niedzielę. Spróbujmy tak zorganizować sobie czas by w proponowanych ćwiczeniach duchowych wziąć udział i przez Sakrament Pokuty przygotować się do nadchodzących Świąt.

6. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• piątek, Droga Krzyżowa16:00 i 19:00.
  • niedziela, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

7. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, prowadzona  jest zbiórka przed kościołem na rzecz chorej od urodzenia na rdzeniowy zanik mięśni Madzi. Pozyskane środki będą  przeznaczone na kosztowne leczenie oraz rehabilitację. Organizatorzy dziękują wszystkim za okazaną pomoc i serce.

8. By moje serce mogło stać się miejscem spotkania z Bogiem, potrzeba odrzucić to co w tym spotkaniu przeszkadza, czyli grzech. Bóg chce nam pomóc w naszej przemianie, jeśli tylko my będziemy chcieli tę przemianę podjąć.