Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia

• poniedziałek, 10 rocznica wyboru papieża Franciszka
  • niedziela, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ze względu na to, że niedziela nie przyjmuje żadnych wspomnień, obchody ku czci św. Józefa są przeniesione na przyszły poniedziałek

2. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej:

• Dla klasy III A w poniedziałek o 15:30.
  • Dla klasy III B i Podzamcza we wtorek również o 15:30

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 16:20 do 16:50.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• piątek, Droga Krzyżowa16:0019:00.
  • niedziela, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

5. W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w akcję modlitewną „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”, w intencji nowych powołań w naszej diecezji. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

6. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na rzecz Kościołów misyjnych zebraliśmy 1243 złote i 50 groszy,  darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Kolejna niedziela będzie trzecią w tym miesiącu, ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

8. Również za tydzień, w niedziele, rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o 8:00, 10:00, 16:00 (dla dzieci i młodzieży) oraz o 18:00. Wtorek będzie dniem Spowiedzi. W środę podczas rekolekcji będzie także dodatkowa Msza dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje będą podanie w przyszłą niedzielę. Spróbujmy tak zorganizować sobie czas by w proponowanych ćwiczeniach duchowych wziąć udział i przez Sakrament Pokuty przygotować się do nadchodzących Świąt.

9. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.