Ogłoszenia duszpasterskie na II Tydzień Zwykły 14.01.2024r.

• środa, wspomnienie św. Antoniego, Opata
  • piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa

2. Pamiętajmy, że przez cały styczeń, ze względu na wizytę kolędową, w poniedziałki, wtorki i czwartki nie ma Mszy wieczornych, we wspomniane dni są za to dwie Msze rano o 7:007:30. W tym miesiącu sprawy kancelaryjne załatwiamy zaraz po Mszy świętej, kancelaria w zwykłych godzinach będzie nieczynna.

3. Rozpoczynamy kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Bardzo prosimy o wychodzenie, w miarę możliwości, naprzeciw idącego kapłana. Jeśli ktoś nie może, z różnych powodów wyjść, prosimy o zostawienie otwartej na oścież bramki, co ułatwi księżom dotarcie do tych, którzy na Kolędę czekają. Innym sposobem sygnalizowania chęci przyjęcia księdza może być przewiązanie na bramce lub drzwiach wstążki. Za każdy znak, serdecznie, z góry dziękujemy. Sygnalizowanie chęci przyjęcia księdza okazuje się  niezwykle pomocne także wtedy gdy z księdzem wędrują ministranci.

4. Przyszła niedziela, już po raz kolejny, będzie dniem, w którym papież Franciszek zachęca nas do szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym. Może warto podjąć się wyzwania, by w najbliższym czasie, choć kilka minut poświęcić na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.

5. Również za tydzień przypada III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

6. Wszystkim życzymy udanego tygodnia pełnego Bożych darów.