Ogłoszenia duszpasterskie na II Tydzień Bożego Narodzenia 31.12.2023r.

1. Przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego, Msza święta dziękczynno-błagalna za mijający rok, dziś o godzinie 17:00.

• sobota, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze święte tak jak w niedzielę, o 7:00, 8:30 (w Cementowni), 10:00, 11:30 i 17:00. Taca zbierana tego dnia zostanie przekazana na Fundusz Misyjny. Z racji na przypadającą w sobotę uroczystość, Msza święta w intencjach Żywego Różańca wyjątkowo zostanie odprawiona w niedzielę 7 stycznia, o godzinie 7:00.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątak i sobota miesiąca, w piątak możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 16:30. W tym miesiącu, ze względu na spotkania kolędowe nie ma pierwszopiątkowej Komunii u chorych.
  • Za tydzień uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, zgodnie  z tradycją dekoracje świąteczne możemy zachować do 2 lutego.

3. Przez cały styczeń, ze względu na wizytę kolędową, w poniedziałki, wtorki i czwartki nie ma Mszy wieczornych, we wspomniane dni są za to dwie Msze rano7:00 i 7:30, wyjątek stanowi najbliższy poniedziałek, czyli uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Do zakończenia ,,Kolędy”, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić przy okazji Mszy świętych..

4. Nieustannie, usilnie prosimy, by podczas ,,Kolędy” wychodzić naprzeciw idącego księdza lub w inny jasny sposób sygnalizować chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej, na przykład poprzez szeroko otwartą bramkę lub wstążkę przewiązaną na bramce. Sygnalizowanie chęci przyjęcia księdza okazuje się niezwykle pomocne także wtedy gdy z księdzem wędrują ministranci.

5. Na koniec Starego Roku i początek Roku Nowego, życzymy wszystkim radości i spokoju.