Ogłoszenia duszpasterskie na I Tydzień Zwykły 07.01.2024r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia, jednak na mocy tradycji choinki oraz inne ozdoby świąteczne można zachować do 2 lutego. Od Poniedziałku rozpoczyna się pierwsza część Okresu Zwykłego.

2. W czwartek przypada 4 rocznica święceń biskupich księdza arcybiskupa Adriana Galbasa, administratora apostolskiego naszej diecezji. Módlmy się, aby Bóg darzył księdza biskupa swoim błogosławieństwem.

3. Pamiętajmy, że przez cały styczeń, ze względu na wizytę kolędową, w poniedziałki, wtorkiczwartki nie ma Mszy wieczornych, we wspomniane dni są za to dwie Msze rano o 7:007:30. W tym miesiącu sprawy kancelaryjne załatwiamy zaraz po Mszy świętej, kancelaria w zwykłych godzinach będzie nieczynna.

4. Bardzo prosimy, by podczas ,,Kolędy” wychodzić naprzeciw idącego księdza lub w inny jasny sposób sygnalizować chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej, na przykład poprzez szeroko otwartą bramkę lub wstążkę przewiązaną na bramce. Sygnalizowanie chęci przyjęcia księdza okazuje się niezwykle pomocne także wtedy gdy z księdzem wędrują ministranci.

5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.