Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 06.11.2022r.

• środa, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • czwartek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  • piątek, wspomnienie św. Marcina Tours, Biskupa. W tym dniu przypada również 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, Msze święte7:00, 10:00, 14:00 w intencji Ojczyzny oraz o 17:00. W piątek, zgodnie z dyspensą Księdza Biskupa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • sobota, wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

2. Trwamy w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, która potrwa do wtorku włącznie, w Oktawie przed wieczorną Mszą świętą (od 16:35), wypominki oktawalne za zmarłych. Do wtorku istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.

3. Można jeszcze zgłaszać zmarłych na wypominki roczne. Prosimy, by kartki z wypominkami przekazywać bezpośrednio księżom pracującym w naszej parafii.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek, od 16:20 do 16:50.

6. Chcielibyśmy poinformować, że nasza parafia otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 50 tysięcy złotych. Dotacja dotyczy żaluzji na wieży kościoła oraz sporządzenia dokumentacji technicznej remontu schodów prowadzących na wieżę.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia ofiarą do puszek, można będzie wesprzeć fundację ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

8. Wiara w zmartwychwstanie, ma dla chrześcijanina kluczowe znaczenie, zaufajmy Panu Jezusowi, który zmartwychwstając daje nadzieję życia wiecznego.