Ogłoszenia duszpasterskie na Oktawę Bożego Narodzenia 26.12.2022

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, dziś zgodnie z zapowiedzią, wychodząc można wesprzeć ofiarą do puszek uczelnie katolickie, za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

• wtorek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas każdej Mszy św. poświęcenie wina
  • środa, święto świętych Młodzianków Męczenników
  • sobota, wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień roku, Msza św. dziękczynno-błagalna za mijający rok, o godzinie 17:00
  • niedziela, Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego Roku.

3. Od środy 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli ,,Kolędę”, która będzie wyglądała następująco:

• 28 grudnia, środa, Podzamcze – ulica Wojska Polskiego (po tej stronie co Sanktuarium) wraz z przyległymi uliczkami. Księża rozpoczną od 9:00, od obydwu końców i pójdą aż do spotkania. Po przejściu księża udadzą się jeszcze, tego samego dnia, na ulicę Zamkową i podobnie idąc od obu krańców przejdą aż do spotkania.
  • 29 grudnia, czwartek, Podzamcze – ulica Wojska Polskiego (po tej stronie Góry Birów) wraz z przyległymi uliczkami. Księża rozpoczną od 9:00, od obydwu końców i pójdą aż do spotkania. Po przejściu księża udadzą się jeszcze tego samego dnia na ulicę Birowską i podobnie idąc jednocześnie po obu stronach ulicy przejdą aż do spotkania.
  • 30 grudnia, piątek, Podzamcze – od godziny 9:00
    1. Ksiądz – ulica Bonerów, od dołu
    2. Ksiądz – ulica Krakowska, od dołu
    Tego samego dnia, zaraz po spotkaniu obaj księża pójdą na ulicę Firleja i idąc od obydwu krańców przejdą do spotkania.
  • 31 grudnia, sobota, Podzamcze – ulica Zuzanka, od godziny 9:00, Księża rozpoczną jednocześnie na obydwu krańcach.
  • 2 stycznia, poniedziałek, Podzamcze:
    1 Ksiądz, od 9:00 – ulica Morusy i Bursztynowa
    2 Ksiądz, od 14:30 – ulica Szkolna i Widokowa

4. Raczej na pewno Księża będą wędrowali bez ministrantów, dlatego prosimy, w miarę możliwości o wychodzenie naprzeciw idącego księdza lub przynajmniej jasne zasygnalizowanie, że w danym domu oczekuje się na Kolędę, na przykład poprzez otwartą na oścież bramkę.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), po Mszy o 11:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu wystawią w naszym kościele ,,Jasełka”, na które, już dziś, chcemy wszystkich zaprosić.

6. Wszystkim życzymy udanego świętowania kolejnego dnia Bożego Narodzenia.