Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 29.01.2023

1.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

• wtorek, wspomnienie św. Jana Bosko
  • czwartek, Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, tego dnia kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd oraz dekoracji bożonarodzeniowych. Msze święte o 7:00, 10:00 i 17:00. Poświęcenie ,,Gromnic” podczas każdej Mszy świętej. Taca zbierana 2 lutego zostanie przeznaczona na Zakony kontemplacyjne.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek Komunia u chorych od godziny 9:00, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 16:20, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. W sobotę Msza święta w intencjach Żywego Różańca o godzinie 16:00.

2. Ponieważ zakładaliśmy dłuższe trwanie Kolędy, jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie w poniedziałki, wtorki i czwartki nie będzie Mszy wieczornych, zamiast tego, we wspomniane dni będą po dwie Msze rano, o 7:00 i 7:30, wyjątek stanowi najbliższy czwartek, ze względu na Uroczystość Ofiarowania Pańskiego.

3. Od wtorku powracają zwykłe godziny urzędowania Kancelarii parafialnej, z wyjątkiem najbliższego czwartku, kiedy z racji uroczystości, Kancelaria będzie nieczynna.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00.

5. Przypominamy, że udział w czwartkowej Mszy świętej jest spotkaniem dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz dla Kandydatów do Bierzmowania.

6. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.