Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 01.05.2022r.

1. Rozpoczynamy Tydzień biblijny, zachęcamy do szczególnej lektury Pisma Świętego.

- poniedziałek, wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła

- wtorek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze święte tak jak w niedziele o 7:00, 8:30 (w Cementowni), 10:00, 11:30 w intencji Ojczyzny i strażaków, oraz o 17:00 (w Sanktuarium) i 18:00. We wtorek przypada 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  jest to także dzień modlitwy za naszych rodaków mieszkających na obczyźnie.

- środa, wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków

- piątek, święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów

3.  w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek Komunia u chorych od godziny 9:00, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:15.

4.  Dzisiaj zaczynamy miesiąc maryjny. Przypominamy, że Nabożeństwa majowe, w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej.

5. Od dziś również, powracają Msze święte w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej (w maju codziennie) o 17:00. Nabożeństwo majowe w Sanktuarium o 16:45.

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej:

• czwartek, dla klasy III BPodzamcza, o 16:00
  • piątek, dla klasy III A, także o 16:00

7. Wyjątkowo, w tym tygodniu, Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek, od 17:15 do 17:50, czyli podczas okazji do Spowiedzi.

8. Pragniemy poinformować, że od ostatniego czwartku została uruchomiona nowa strona internetowa naszej parafii: www.parafia.ogrodzieniec.pl, zachęcamy do odwiedzania naszej strony. Przy tej okazji dziękujemy panu, który pomógł i pomaga w tym, aby ta strona mogła funkcjonować. Serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli ś.p. zmarli: +Lidia Leśniak (93 lata), +Antoni Staśko (67 lat) Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławieństwa Bożego na czas świętowania i na dalszy tydzień pracy.