Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu, czyli Niedzielę Gaudete 11.12.2021

1. Przeżywamy niedzielę radości i rozpoczynamy nasze Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Msze święte w poniedziałek i we wtorek  o 7:00, 10:00, 16:00 (Roraty) i o 18:00. Wtorek to okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, księża będą dyżurowali w konfesjonałach od 7:30 do 10:00 oraz od 15:30 do 18:00. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby móc w tych Rekolekcjach wziąć udział.

• wtorek, wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • środa, wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • od piątku 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Bożego Narodzenia.

3. Można zgłaszać chorych na przedświąteczną wizytę Księdza ze Spowiedzią i Komunią świętą. Kapłan uda się do chorych we wtorek od godziny 9:00.

4. Roraty w naszym kościele, w tygodniu o 17:00. Pamiętajmy, że w dniach rekolekcyjnych Roraty o godzinie 16:00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16:20 do 16:50.

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościele.

7. Ze względu na Rekolekcje, Kancelaria parafialna, we wtorek będzie nieczynna.

8. Są jeszcze dostępne świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz Opłatki na stół wigilijny, z których ofiara zostanie przeznaczona na nowe nagłośnienie, a które już zostało zainstalowane.

9. Nie poddawajmy się zwątpieniu w oczekiwaniu na przyjście Pana, On niezawodnie nadejdzie.