Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022r.

1. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

- wtorek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

- środa, wspomnienie św. Justyna, Męczennika

- piątek, wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników

- niedziela, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny

- w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:20, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. Komunia     u chorych, od godziny 9:00. Sobota, Msza w intencjach Żywego Różańca o 17:00.

3. Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej.

4. Sakrament pokuty dla Kandydatów do Bierzmowania i ich świadków, we wtorek o 16:00.

5. W środę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tradycyjne Nabożeństwo czerwcowe, w naszym kościele, codziennie po wieczornej Mszy świętej. Przypominamy, że od 1 czerwca Msze święte w Sanktuarium tylko w soboty i niedziele o 17:00.

6. Podczas uroczystej Mszy świętej, w czwartek o 18:00, ks. bp Grzegorz Kaszak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

7. Za tydzień, w sobotę, w sosnowieckiej bazylice katedralnej Ksiądz biskup udzieli święceń kapłańskich diakonom naszej diecezji, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz prośmy o nowe, święte, powołania kapłańskie i zakonne.

8.  4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu będziemy świętować jubileusz XXX-lecia powstania naszej diecezji. O godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta upamiętniająca jednocześnie wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Homilię wygłosi administrator apostolski Uzbekistanu Bp Jerzy Maculewicz. Po mszy świętej (o godz. 19:00) weźmiemy udział w widowisku Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Już teraz zapraszamy wszystkich kapłanów i wiernych do udziału w tych uroczystościach. Będą one połączone z jubileuszem 120-lecia miasta Sosnowca.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli ś.p. zmarli: +Kazimierz Grzegorczyn (65 lat), +Helena Piwowarczyk (77 lat) Wieczny odpoczynek…