Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii świętej.

• poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Doktora Kościoła
  • wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
  • czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, tego dnia Msze święte zgodnie z porządkiem niedzielnym. Procesja eucharystyczna, ulicami naszego miasta, do czterech ołtarzy rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o 10:00. Udamy się tradycyjną trasą, biegnącą ulicami: Kościuszki, Olkuską, Plac Wolności, Kopernika, powtórnie Kościuszki aż do powrotu do kościoła. Ołtarze eucharystyczne będą miały swoje miejsca zgodnie z tym co znamy z ubiegłych lat. Serdecznie prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy oraz zachęcamy wszystkich do udekorowania okien swoich domów symbolami eucharystycznymi. Po powrocie procesji do kościoła, kolejna Msza święta o godzinie 12:00.
  • piątek, uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, Głównego patrona naszej diecezji

3. Dziś, popołudniu, rozpoczniemy w naszej wspólnocie peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II. Przypominamy plan peregrynacji:

16:00 Powitanie Krzyża i relikwii w Sanktuarium Matki Bożej w Podzamczu

16:30 Msza święta w Sanktuarium (po Mszy przejazd Krzyża do naszego kościoła).

18:00 Msza w kościele.

19:00 - 20:00 Modlitewne czuwanie Kręgu biblijnego

20:00 - 21:00 Możliwość indywidualnej adoracji

21:00 Droga Krzyżowa

22:00 Msza święta księży rodaków (następnie możliwość prywatnego czuwania do północy). Poniedziałek, Msze święte o 7:0010:00 (w przerwach możliwość prywatnej adoracji).

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie Krzyża wraz z relikwiami.

4. Jutro (w poniedziałek) kolejne Nabożeństwo fatimskieSanktuarium Matki Bożej Skałkowej, w Podzamczu o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich, we wtorek ks. bp Piotra Skuchy, w sobotę ks. bp Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o obu księżach biskupach.

6. Za tydzień III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym Kościele.