piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Kościół parafialny

Strona główna » Warto zobaczyć » Kościół parafialny

Świątynia z wieżą ponad wejściem wznosi się za białym murem w centrum starej części Ogrodzieńca, przy zbiegu ulic Kościuszki i Narutowicza. Kościół stał w tym miejscu już w XVI w., ale barokową bryłę ufundował w 1787 r. ostatni dziedzic zamku Ogrodzieniec, Tomasz Jakliński. Przyjemne, harmonijne wnętrze jest utrzymane w stylu rokokowym (z wyjątkiem gotyckiego krucyfiksu). W ołtarzu warto zwrócić uwagę na obraz Przemienienie Pańskie.

Więcej informacji na stronie www.ogrodzieniec.pl