piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Zamek Ogrodzieniecki

Strona główna » Warto zobaczyć » Zamek Ogrodzieniecki

Ruiny Zamku Ogrodzienieckiego należą do największych i najbardziej malowniczo położonych wśród ostańców najwyższego wzniesienia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Góra na której wznosi się warownia nazwana została od nazwiska Aleksandra Janowskiego, który właśnie tutaj zainspirowany widokiem zamku, podjął myśl o założeniu Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Przypomina o tym tablica umieszczona przy wejściu na zamek z okazji 60-tej rocznicy powołania Towarzystwa w 1906 roku.

Więcej informacji na stronie www.ogrodzieniec.pl