piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu

Strona główna » Warto zobaczyć » Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu

Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej znajduje się przy drodze prowadzącej z Ogrodzieńca do Pilicy w miejscowości Podzamcze, w odległości około 2 kilometrów od Ogrodzieńca. Kult Matki Bożej Skałkowej rozpoczął się w tym miejscu już w 1818 roku. Historia przedstawia wydarzenie, które zapoczątkowało istniejącą do dzisiaj wiarę, w to że jest to miejsce święte.

Więcej informacji na stronie www.ogrodzieniec.pl