Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

wielkość tekstu:A | A | A

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca. Msza Św. w   Cementowni o godz. 15.00.  I Piątek miesiąca, Spowiedź św. w Kościele od godz. 17.30                                                                

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: * W poniedziałek 03.06.2019r wspomnienie Św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników * W środę 05.06.2019r wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika * W sobotę 08.06.2019r wspomnienie Św. Jadwigi, królowej

4. Dzisiaj, Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z Kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. V Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 22 do 25 czerwca 2019r. Pielgrzymka rozpocznie się z Ogrodzieńca i będzie przebiegała przez  Jasną Górę do Niepokalanowa. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

6. Na Papieskie Dzieło Misyjne dzieci pierwszokomunijne i parafianie zebrali 832zł i 40gr Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 05.06.2019r po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 w salce Jana Pawła II na wikariacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

czytano: 303 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.