Strona główna
wtorek, 12 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Renata

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary, które składamy na tacę, są przeznaczone na remonty w  naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 

2. W sobotę 25. 05. 2019r. dzieci, które dzisiaj przeżywają I Komunię Św. udają się na pielgrzymkę autokarową do Krakowa Łagiewnik. Do Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dzieci będą dziękować Panu Bogu za dar obecności Jezusa w sercu. Ogarniajmy je szczególnie teraz w tym czasie swoją modlitwą. Wyruszamy z pod Kościoła o godz. 8.00 prosimy o punktualność.                               

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy 13.05.2019r, wzięli udział w Nabożeństwie Fatimskim, niech Matka Boża strzeże i ma wszystkich w swojej opiece.                                                                                                           

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: * W piątek  24.05.2019r wspomnienie Najświętszej Maryi Panny  wspomożycielki wiernych * W niedzielę  26.05.2019r Dzień Matki dzieciom od najmłodszych do najstarszych, przypominamy o pamięci, życzeniach i modlitwie. W   Środę 22.05.2019r na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 powierzmy opiece Matki Bożej żyjące mamy a w piątek 24.05.2019r  i w niedzielę 26.05.2019r  w Mszy św. zbiorowej o godz. 18.00 Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłe mamy

5. V Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 22 do 25 czerwca 2019r. Pielgrzymka rozpocznie się z Ogrodzieńca i będzie przebiegała przez  Jasną Górę do Niepokalanowa. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

6. Spotkania Kręgu Biblijnego w środę 22.05.2019r po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 w salce Jana Pawła II na wikariacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!                           

czytano: 120 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.