Strona główna
czwartek, 23 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj w naszej parafii wizytacja kanonicza Ks. Biskupa Piotra Skuchy. Na Mszy Św. o godz. 10.30 młodzież z naszej parafii z rok Ks. Biskupa przyjmie Sakrament Bierzmowania. Ogarnijmy kandydatów do sakramentu naszą modlitwą, aby w pełni otworzyli sie na dary Ducha Świętego. Również dzisiaj w naszej parafii, niedziela seminaryjna. Gościmy w naszej wspólnocie przedstawiciela naszego Seminarium i modlimy się o nowe i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Wesprzyjmy ofiarą i modlitwą nasze Seminarium Duchowne.

2. W przyszłą Niedzielę III Niedziela miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na remonty w  naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

3.W przyszłą niedzielę również,  będziemy w  parafii przeżywać Uroczystość I Komunii Św. o godz. 12.00 Serdecznie prosimy parafian, aby wybrali inne godziny uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Ławki będą zarezerwowane dla rodziców dzieci, aby wraz ze swoimi pociechami, mogli w skupieniu przeżyć, te jakże ważne chwile.

4. Jutro 13.05.2019r rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 20.00 do  Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Przypominamy nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:* We wtorek  14.05.2019r    Święto Św. Macieja, Apostoła * W czwartek  16.05.2019r   Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika - Patrona Polski       

6. V Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 22 do 25 czerwca 2019r. Pielgrzymka rozpocznie się z Ogrodzieńca i będzie przebiegała przez  Jasną Górę do Niepokalanowa. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

7. Trwa miesiąc maj, w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce, przez cały miesiąc Msza Św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy do modlitwy w przepięknej aurze. Również w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.  

czytano: 189 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.