Strona główna
czwartek, 23 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna Biblijna

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna Biblijna

wielkość tekstu:A | A | A

1. Od 1 maja przeżywamy nabożeństwa majowe w Kościele po Mszy św. o godz. 18.00 a w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu  Msze św. i nabożeństwo majowe o godz. 17.00 Serdecznie wszystkich, bez wyjątku zapraszamy do modlitwy w tak pięknych nabożeństwach  i w tak pięknej aurze.

2. Zachęcamy do częstszej lektury Pisma św. a 08.05.2019r po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do sali nad wikariatem.

3. W przyszłą Niedzielę 12.05. 2019r na Mszy Św. o godz. 10.30 młodzież z naszej parafii z rok Ks. Biskupa Piotra Skuchy przyjmie Sakrament Bierzmowania. W czwartek 09.05.2019r o godz. 8.00 weźmie udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Czernej, przygotowującej ich duchowo, do tego sakramentu. Tam odbędzie spowiedź św. Jeżeli ktoś z parafian miałby pragnienie uczestniczyć w tej pielgrzymce, bo będzie kilka miejsc wolnych w autokarze, prosimy o zgłoszenie się w tej sprawie do zakrystii.  Świadkowie, rodzice i rodzeństwo, przygotowują się duchowo do uroczystości w własnym zakresie. Próba generalna w kościele dla młodzieży przed uroczystością 10.05.2019r Sprzątanie i strojenie kościoła, przez młodzież i rodziców, do uroczystości Bierzmowania w sobotę 11.05.2019r   od godz. 9.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy na Uroczystość Bierzmowania i wizytacji kanonicznej. Ogarnijmy kandydatów do sakramentu naszą modlitwą, aby w pełni otworzyli sie na dary Ducha Świętego.                                                                                                          

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: * W poniedziałek  06.05.2019r  Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba * W środę  08.05.2019r Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski                

5. V Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 22 do 25 czerwca 2019r. Pielgrzymka rozpocznie się z Ogrodzieńca i będzie przebiegała przez  Jasną Górę do Niepokalanowa. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

czytano: 226 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.