Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Życzenia

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Życzenia

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj w I Dzień Świąt Wielkanocnych, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka przeznaczona będzie na remonty w naszym Kościele. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

2. Jutro II Dzień Świąt. Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Kościele jak w każdą Niedzielę. Ofiarę na tacę w tym dniu składamy na Katolickie Uczelnie. Serdeczne Bóg zapłać!

3.Przez cały tydzień do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Przyszła Niedziela, to II Niedziela po Wielkanocy. Niedziela Miłosierdzia Bożego - możemy zyskać odpust zupełny. Rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu przynosimy Skarbonki Miłosierdzia do Kościoła, w których zgromadziliśmy jałmużnę wielkopostną i pozostawiamy na balustradzie. O godz. 15.00 w Kościele Godzina Miłosierdzia Bożego i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Szczególnie polecajmy siebie, nasze rodziny, parafię i naszą ojczyznę Miłosierdziu Bożemu. Ofiara na tacę z tej Niedzieli będzie przeznaczona na Caritas, czyli Dzieła Miłosierdzia Kościoła.

5. Serdecznie dziękujemy, wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przysłużyli się do przygotowania Świętego Triduum Paschalego i do Świąt Wielkanocnych. Niech Pan Jezus będzie wam nagrodą. Bóg zapłać!

6. 24 IV 2019r po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II na wikariacie.

7. 25.04.2019r zapraszamy na Mszę św. o godz.15.00 na Jubileusz 100 - lecia naszej parafianki, informacja w intencjach parafialnych.

 

8. Życzenia na Święta Wielkanocne

"Życzymy Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrych sercach, w jasnej duszy, niechaj wszystkie żale zagłuszy. Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Dzwon wesoło się rozlega. Pieśń potężna obiega, oby serce też zostało napełnione dzisiaj chwałą i tętniącym życiem wiosny w Zmartwychwstania dzień radosny. Niech istota świąt wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia. Dzieląc się jajeczkiem przy świątecznym stole. Zastanów się chwilę: - Co jest najważniejsze na tym łez padole? Życzymy Wam miłości – ale do bliźniego, wiary – bezgranicznej, serca – otwartego i nastroju... Duchem Świąt pełnego. Radosnych świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych. Zmartwychwstały Chrystus, nadaje sens życiu, nie pozwólmy mu zostać w ukryciu. Wesołych Świąt! życzą wasi duszpasterze

czytano: 315 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.