Strona główna
niedziela, 20 października 2019 r.
imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

wielkość tekstu:A | A | A

1. W środy zapraszamy na Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18.00 a w piątki w Mszy św. zbiorowej o godz. 18.00 zawierzajmy naszych bliskich zmarłych.

 2. W najbliższy Piątek tj. 12. 04. 2019r po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00; ok godz. 18.45 serdecznie wszystkich, bez wyjątku, zapraszamy na nabożeństwo  Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w Ogrodzieńcu. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00 będzie to zwieńczenie dobrze przeżytych Rekolekcji, a w Niedziele przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak pięknych nabożeństwach, szczególnie młodzież i dzieci.                                                                                       

3. W środę 10 IV 2019r po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II na wikariacie.

 4. Dzisiaj i w następną Niedzielę po Mszach św. są zbierane ofiary do puszki przy wyjściu z Kościoła na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.      

5. 13.04.2019r w Kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży z racji Sakr. Bierzmowania, który będzie miał miejsce w naszej parafii 12.05.2019r o godz. 10.30 z racji wizytacji kanonicznej Ks. Bpa Piotra Skuchy. Serdecznie rodziców zapraszam do omówienia istotnych spraw. Ks. Mirosław 

6. 14 kwietnia w godz. 10.00-17.00 na Placu Piłsudskiego w Ogrodzieńcu odbędzie się już V Jarmark Wielkanocny, organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu. Szczegóły na plakatach i str. inter.   

 

czytano: 217 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.