Strona główna
czwartek, 23 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Objawienia Pańskiego i plan kolędy

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Objawienia Pańskiego i plan kolędy

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień misyjny dzieci.  Błogosławimy kadzidło i kredę. Kredą znaczymy drzwi naszych domów: K+M+B 2019r  na znak: Christus mansionem benedicat - Chrystus mieszkanie błogosławi.

2. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego. Przypomina Chrzest Jezusa w Jordanie i zapowiada Sakrament Chrztu św.       

3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Przypominamy iż: Na przyjście kapłana przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim Krzyż, Pismo Św. i 2 płonące świece, kropidło i talerz ze święconą wodą. Ponadto zeszyty do religii, jeśli w rodzinie są dzieci lub młodzież ucząca się w szkole. Podajemy program wizyty duszpasterskiej na kolejne dni:

07.01.2019 godz. 9.00

1. ul. Ogrodowa, ul. Książęca, ul. Kolorowa i ul. Malinowa

2. ul. Spacerowa, ul. Spokojna, ul. Konopnickiej i ul. Leśna

3. ul. Paderewskiego, ul. Szeroka i Pl. Wolności 

08.01.2019 godz. 9.00

1. ul. Orzeszkowej - uzupełnienia

2. ul. Mickiewicza

3. ul. Orzeszkowej - uzupełnienia

09.01.2019 godz. 9.00

1. ul. Kościuszki- nieparzyste i ul. Cicha

2. ul. Kościuszki – parzyste

godz. 10.00 3. ul. Cmentarna i ul. Bzowska 

Program wizyty duszpasterskiej jest dostępny również na str. internetowej i w gablocie paraf. Prosimy  parafian, których nie było w domu w czasie wyznaczonej wizyty duszpasterskiej o ustalenie w zakrystii z księdzem dodatkowej wizyty na 08 I 2019r Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i dobro jakiego doznajemy w waszych domach.

Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej po Mszy Św. rannej. Za utrudnienia przepraszamy!

 

czytano: 824 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.