środa, 19 czerwca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gerwazy, Sylwia

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela po Bożym Narodzeniu 2018r i plan kolędy

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela po Bożym Narodzeniu 2018r i plan kolędy

1. Jutro 31 XII kończymy stary rok 2018. Msza Św. z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym w Kościele o godz. 17.00 i sprawozdanie całoroczne. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn: Ciebie, Boga, Wysławiamy.

2. We wtorek 1 I 2019r Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku publicznie śpiewamy hymn do Ducha Św. O Stworzycielu - w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej w tym nowym czasie. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny. Również do tego dnia dzieci przynoszą plansze z rorat, nagrody zostaną rozdane 6 I 2019r o godz. 12.00 w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego. przeżywamy dzień misyjny dzieci. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę. Kredą znaczymy drzwi naszych domów: K+M+B 2019r na znak: Christus mansionem benedicat - Chrystus mieszkanie błogosławi.

4. W I czwartek miesiąca ogarnijmy modlitwą wszystkich kapłanów i módlmy sie o nowe i liczne powołania kapłańskie, a w I Piątek miesiąca, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej z racji Świąt Bożego Narodzenia, wystarczy w tym dniu być na Mszy św. i przyjąć Komunię św. Jeżeli nie, to wyspowiadać się możemy przed Mszą św. ranną lub wieczorną. W I Sobota miesiąca, nie będziemy odwiedzać chorych, gdyż w grudniu  sakramentalnie zostali przygotowani na Święta, a w styczniu zostaną odwiedzeni i pobłogosławieni z racji wizyty duszpasterskiej. Następne odwiedziny chorych z sakramentami będą w I Sobotę lutego. W wyjątkowych sytuacjach zgłoszenie i odwiedziny chorych w każdej chwili.  Msza Św. w I sobotę miesiąca dla Kół Różańcowych o godz. 17.00

5. W środy zapraszamy na Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.00 A w piątki w Mszy św. zbiorowej o godz. 17.00 zawierzajmy naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego. Przypomina Chrzest Jezusa w Jordanie i zapowiada Sakrament Chrztu św.

7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Przypominamy iż: Na przyjście kapłana przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim Krzyż, Pismo Św. i 2 płonące świece, kropidło i talerz ze święconą wodą. Ponadto zeszyty do religii, jeśli w rodzinie są dzieci lub młodzież ucząca się w szkole.

8. W tym tygodniu  w Liturgii wspominamy: W środę 2 I 2019r Świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej. Na czas wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy Msze św. po południu w tygodniu, będą tylko w Piątki i Soboty. W inne dni zapraszamy na Mszę św. rano o godz. 7.00 Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej po Mszy Św. rannej. Za utrudnienia przepraszamy!