piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła 2018r

1. Dzisiaj 11 XI 2018r Narodowe Święto Niepodległości 100 rocznica odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z władzami Miasta Ogrodzieńca o godz. 10.30 w naszym Kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Za tydzień III Niedziela miesiąca, ofiara złożona na tace będzie przeznaczona na remonty w naszym kościele.

3. W środy zapraszamy na Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.00 A w piątki w Mszy św. zbiorowej o godz. 17.00 zawierzajmy naszych bliskich zmarłych.

4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: W poniedziałek 12 XI 2018r Św. Jozafata, biskupa i męczennika. We wtorek 13 XI 2018r Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski W sobotę 17 XI 2018r Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

5. W przyszłą niedzielę, obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)” Z tej racji będzie można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!