Strona główna
czwartek, 18 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusław

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny.

2. Również dzisiaj III Niedziela miesiąca, ofiara na tacę, jest przeznaczona na remonty w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary!

3. Przeżywamy miesiąc październik. Różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci.                                                                            

4. W środy zapraszamy na Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mamy tyle spraw do powierzenia Panu Bogu, spisujmy je na kartkach i polecajmy je  przez opiekę Matki Bożej.

5. W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy:

W poniedziałek  22 X 2018r wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża  

6. W środę 24.10.2018r zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, do salki Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej  i różańcu o godz. 17.00

7. Można zgłaszać wypominki za zm. roczne i półroczne na określoną godzinę w Niedzielę. Również ci  zmarli wypomniani w Niedzielę będą polecani miłosierdziu Bożemu w piątkowych Mszach św. zbiorowych o godz. 17.00. Msze św. oktawalne za zmarłych będą połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.  Wypominki jednorazowe, będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie procesji na cmentarzu. Przypominamy że, Pismo Św. głosi,  iż: "słuszną i zbawienną rzeczą jest, modlić się za zmarłych, aby od win zostali wybawieni". Kartki na wypominki znajdują się przy wyjściu z Kościoła, można zabrać do wypisania naszych bliskich zmarłych.

8. W przyszłą Niedziele obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.                                                                                              

9. Na dzieło Nowego Tysiąclecia czyli żywy pomnik św. Jana Pawła II zebraliśmy 1710zł Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i młodzieży za okazaną pomoc w zbiórce.

czytano: 167 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.