piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 2018r

1.  Dzisiaj przypada 10 r. śm. pierwszego Biskupa naszej Diecezji Adama Śmigielskiego, nie zapomnijmy o modlitwie. Niech dobry Bóg da mu udział w radościach nieba.

2. Od minionego poniedziałku rozpoczęliśmy się Nabożeństwa Różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec w Kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą  pobożne rozważanie tajemnic. Różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci. Tradycyjnie będą nagrody.

3. W środy zapraszamy na Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mamy tyle spraw do powierzenia Panu Bogu, spisujmy je na kartkach i polecajmy je  przez opiekę Matki Bożej.

4. W środę również 10 X 2018r zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II na wikariacie, po Mszy św. wieczornej.

5. A w przyszłą Niedzielę, przeżyjemy kolejny Dzień Papieski - Dzieło Nowego Tysiąclecia. Budujemy żywy pomnik Św. Jana Pawła II, po Mszach św. do puszki złóżmy ofiarę dla młodzieży biednej a uzdolnionej. Już dzisiaj mówimy, Serdeczne Bóg zapłać!

6.  W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: *W sobotę 13 X 2018r  Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera * W sobotę 13 X 2018r. ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy

7. Można zgłaszać wypominki za zm. roczne i półroczne na określoną godzinę w Niedzielę. Również ci  zmarli wypomniani w Niedzielę będą polecani miłosierdziu Bożemu w piątkowych Mszach św. zbiorowych o godz. 17.00/18.00 Msze św. oktawalne za zmarłych będą połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wypominki jednorazowe, będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie procesji na cmentarzu. Przypominamy że, Pismo Św. głosi,  iż: " słuszną i zbawienną rzeczą jest, modlić się za zmarłych, aby od win zostali wybawieni". Wśród licznych i rozmaitych  zajęć, kiedy nie możemy spełnić tej powinności, aby uspokoić swoje sumienie, powierzmy tę sprawę wspólnocie kościoła. Kartki na wypominki znajdują się przy wyjściu z Kościoła, można zabrać do wypisania naszych bliskich zmarłych.

8. Przypominamy młodzieży, która chce przystąpić do sakr. bierzmowania w 2019r że, do 14 X 2018r czyli do przyszłej niedzieli, do Dnia Papieskiego mają złożyć deklarację, z zamiarem przyjęcia sakr. Bierzmowania. Nie dostosowanie sie do podanego terminu, czyli przekroczenie tego terminu, będzie skutkowało odłożeniem sakr. Bierzmowania dla tych osób, na 2020r.

9. Dzisiaj, przy wyjściu z Kościoła, możemy złożyć ofiarę do puszki, która będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia - Caritas diecezjalne.  Serdeczne Bóg zapłać!