piątek, 14 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 2018r

1. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec w Kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą  pobożne rozważanie tajemnic. Różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Przypominamy, że od soboty przechodzimy na zimowy czas odprawiania Mszy św. i funkcjonowania Kancelarii Parafialnej. Msze św. w Sobotę i Niedzielę w Kościele po południu już o godz. 17.00 a w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej o godz. 16.00 Prosimy o zwrócenie na to szczególnej uwagi.

2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek miesiąca, Msza Św. na Cementowni o godz. 15.00. Jest to również, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne: „Prośmy Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo Swoje”  i I Piątek miesiąca, spowiedź w kościele od godz. 16.30 W tym dniu oddajmy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu i I sobota miesiąca, odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00 i Msza św. dla  Żywego Różańca w Kościele o godz. 16.00

3. W środę  03 X 2018r zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II na wikariacie, po Mszy św. wieczornej.

4. W  tym tygodniu  w liturgii wspominamy: * W poniedziałek 01 X 2018r Św. Teresę od dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktora Kościoła* We wtorek 02 X 2018r  Św. Aniołów Stróżów* W czwartek 04 X 2018r  Św. Franciszka z Asyżu* W piątek 05 X 2018r Św. Faustynę Kowalską

5. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecać Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. Mamy tyle spraw które leżą nam na sercu, polecajmy je  przez opiekę Matki Bożej Jej Synowi Jezusowi Chrystusowi.

6. Przypominamy młodzieży, która chce przystąpić do sakr. bierzmowania w 2019r że, do 14 X 2018r czyli do Dnia Papieskiego mają złożyć deklarację, z zamiarem przyjęcia sakr. Bierzmowania.