piątek, 21 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła 2018r

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecać Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. A w czwartek 13 09 2018r przedostatnie w tym roku  nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce, na Podzamczu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa.

3. W środę  12 IX 2018r zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach, Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II na wikariacie, po Mszy św. wieczornej.

4. Młodzież, która chce przystąpić do sakr. bierzmowania w 2019r z zakrystii zabierze deklarację kandydata, zapozna się z nią wraz z rodzicami i wypełnioną dostarczy do kancelarii parafialnej do 14 X 2018r Deklaracje jest szczególnie skierowana do młodzieży III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej z Ogrodzieńca i Podzamcza.

5. 15 IX 2018r jest organizowana Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

6. Pielgrzymka do Ziemi Świętej od 14.11 - 21.11.2018r Informacja znajduje się w gablocie parafialnej, prosimy o zainteresowanie. Zapisy u Ks. Pawła. Czas jest krótki, prosimy o szybką decyzję, żeby potem nie żałować, żeśmy się za późno zdecydowali i zabrakło miejsca.

7. W sobotę 15 IX 2018r w Pilicy, Mszą św. o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów i nie tylko.

8. W  tym tygodniu  w liturgii przeżywamy: * W czwartek 13 IX 2018r wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i Doktora Kościoła* W czwartek 13.09.2018r. przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy * W piątek 14 IX 2018r  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust parafialny w naszym dekanacie w Strzegowej. Zachęcamy do uczestnictwa.* W sobotę 15 IX 2018r wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Bolesnej