środa, 14 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Emil, Laura

Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 2018r

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. Wczoraj minęła 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.

2. A dzisiaj liturgiczne a jutro praktyczne rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Życzymy wszystkim sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Niech Matka Najświętsza wyprasza wszelkie łaski, Dary Ducha Św. i Błogosławieństwo u Swojego Syna na każdy dzień. Szczęść Boże wszystkim na cały kolejny rok nauki i pracy!

3. Jutro również dzień imienin Ks. Bpa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie. Aby dobry Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem a św. Grzegorz Wielki nieustannie wypraszał wszelkie łaski.

4. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecać Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00 i I piątek miesiąca Spowiedź św. w Kościele od godz. 17.30

6. Pielgrzymka do Ziemi Świętej od 14.11 - 21.11.2018r Informacja znajduje się w gablocie parafialnej, prosimy o zainteresowanie. Zapisy u Ks. Pawła. Czas jest krótki, prosimy o szybką decyzję, żeby potem nie żałować, żeśmy się za późno zdecydowali i zabrakło miejsca.

7. W  tym tygodniu również w liturgii przeżywamy:* W poniedziałek 03.09.2018r. wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła * W sobotę 08.09.2018r.  Święto Narodzenia Najświętszej         Maryi Panny