Strona główna
piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka  przeznaczona jest na remont plebanii. Bóg zapłać za złożone ofiary!    

2. A jutro 13 08 2018r kolejne nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Także zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić Dobremu Bogu, przez opiekę Matki Bożej, swoje prośby i intencje.

3. W środę 15.08.2018r  Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszym Kościele o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00 W Cementowni o godz. 8.00 W  Sanktuarium Matki Bożej na Skałce o godz. 17.00 W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. 

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dożynki diecezjalno – powiatowo - gminne 19 sierpnia 2018r. Informacja od  3 tygodni znajduje się już w gablocie parafialnej. Prosimy o zainteresowanie. Dziękczynna Msza Święta za zbiory pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka odprawiona zostanie o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu. O godz. 16.10 przejście korowodu dożynkowego na teren Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Drugą część uroczystości będzie stanowił tradycyjny obrzęd dożynkowy zorganizowany przez Powiat Zawierciański, Gminę Ogrodzieniec przy współpracy Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji. Z racji dożynek, na Skałce, Msza św. z godz. 17.00 w tym dniu jest przeniesiona na godz. 15.00 Zapamiętajmy!!!

5. Ponadto   tym tygodniu w liturgii przeżywamy: * We wtorek 14.08.2018r wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika * W piątek 17.08.2018r. wspomnienie Św. Jacka, prezbitera. W tym dniu przypadają imieniny naszego Ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ks. Prob. w piątek na Mszę św. o godz. 7.00

czytano: 221 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.