niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Celina, Hilary

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018r

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka  przeznaczona jest na remont plebanii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

2. A jutro 13 08 2018r kolejne nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Także zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić Dobremu Bogu, przez opiekę Matki Bożej, swoje prośby i intencje.

3. W środę 15.08.2018r  Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszym Kościele o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00 W Cementowni o godz. 8.00 W  Sanktuarium Matki Bożej na Skałce o godz. 17.00 W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dożynki diecezjalno – powiatowo - gminne 19 sierpnia 2018r. Informacja od  3 tygodni znajduje się już w gablocie parafialnej. Prosimy o zainteresowanie. Dziękczynna Msza Święta za zbiory pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka odprawiona zostanie o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu. O godz. 16.10 przejście korowodu dożynkowego na teren Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Drugą część uroczystości będzie stanowił tradycyjny obrzęd dożynkowy zorganizowany przez Powiat Zawierciański, Gminę Ogrodzieniec przy współpracy Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji. Z racji dożynek, na Skałce, Msza św. z godz. 17.00 w tym dniu jest przeniesiona na godz. 15.00 Zapamiętajmy!!!

5. Ponadto   tym tygodniu w liturgii przeżywamy: * We wtorek 14.08.2018r wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika * W piątek 17.08.2018r. wspomnienie Św. Jacka, prezbitera. W tym dniu przypadają imieniny naszego Ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ks. Prob. w piątek na Mszę św. o godz. 7.00