Strona główna
środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.                                                                                            3. "Wiara i patriotyzm." - to hasło XXVII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza z Olkusza od 9 - 13 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymkowe 7 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z możliwością zapisu, jeżeli ktoś jeszcze się nie zdecydował. Zapraszamy również duchowych pielgrzymów, po odbiór materiałów pielgrzymkowych. Jak to mówił nasz papież rodak, Św. Jan Paweł II: „Nie lękajcie się.”                                                                  4. Jutro poniedziałek 06.08.2018r.  Odpust Parafialny. Msze św.  o godz: 7.00; 9.00; 11.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00 Wykorzystajmy uroczystość parafialną do tego, aby zyskiwać łaski odpustu, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Msza św. i Komunia św. i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św.  ( Ojcze nasz i Wierzę w Boga ) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.                                                                                                                              5. W  tym tygodniu w liturgii przeżywamy jeszcze: * W środę 08.08.2018r   Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej  w Sosnowcu * W czwartek  09.08.2018r. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Patronki Europy * W piątek 10.08.2018r  Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika * W sobotę 11.08.2018r. Św. Klary, dziewicy                                     6. Z racji Św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów zostało zebrane 1510zł Serdeczne Bóg  zapłać, za złożone ofiary, na zakup pojazdów dla misjonarzy. 7. Serdecznie dziękujemy elektrykowi panu Andrzejowi Mendreckiemu za remont pieców w Kościele. Za okazaną pomoc niech Matka Boża ma w Swojej opiece a Jej Syn Jezus Chrystus darzy Swoim Błogosławieństwem.  

Dożynki diecezjalno – powiatowo - gminne 19 sierpnia 2018r. w Ogrodzieńcu                                                          Zgłaszanie wieńców od godz.13.45. przed Sanktuarium Matki Boskiej Skałkowej w Podzamczu. O godz. 14.30 będzie miało miejsce wystawienie i ocena wieńców dożynkowych /z elementami patriotycznymi/. Dziękczynna Msza Święta za zbiory pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka odprawiona zostanie o godz. 15.00 w Sanktuarium. O godz. 16.10 przejście korowodu dożynkowego na teren Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Drugą część uroczystości będzie stanowił tradycyjny obrzęd dożynkowy zorganizowany przez Powiat Zawierciański, Gminę Ogrodzieniec przy współpracy WDO Diecezji Sosnowieckiej. Wydarzeniu przyświecać będą występy i imprezy towarzyszące. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Udział w Konkursie należy zgłosić w terminie do dnia 08 sierpnia 2018 roku do Starostwa Powiatowego w Zawierciu: P. Iwona Kuźniak – ikuzniak@zawiercie.powiat.pl, tel. 32 45 07 160 lub do diecezjalnego duszpasterza rolników: ks. Leszek Kołczyk - kskolczyk@sosnowiec.opoka.org.pl. - formularz zgłoszenia w katalogu plików. Każdy dekanat przygotowuje dar ofiarny do procesji a odpowiedzialnym za to jest Ks. Dziekan lub ks. Vicedziekan.

 

czytano: 341 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.