Strona główna
środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca. Msza Św. w Cementowni o godz. 15.00.  I Piątek miesiąca. Spowiedź św. w Kościele od godz. 17.30 i I Sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00  i Msza św. dla Koła Żywego Różańca  o godz. 17.00.                                                                                          

2. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.                                                                                                                                

3. "Wiara i patriotyzm." - to hasło XXVII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pierwsza grupa wyrusza z Olkusza w dniach od 9-13 sierpnia; druga z Będzina w dniach od 23-25 sierpnia, a trzecia z Jaworzna w dniach od 3-8 września. Przyjmujemy zapisy na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę 9 - 13. 08. 2018r Tak zorganizujmy swój czas wakacyjny, by wziąć udział w tych nietypowych rekolekcjach w drodze. Jak to mówił nasz papież rodak, Św. Jan Paweł II: „Nie lękajcie się.”                                                                                                  

4. A w przyszły poniedziałek 06.08.2018r.  Odpust Parafialny. Msze św. w tym dniu o godz: 7.00; 9.00; 11.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00 Wykorzystajmy uroczystość parafialną do tego, aby zyskiwać łaski odpustu, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone.                                                                                                   

5. W  tym tygodniu w liturgii przeżywamy:  * We wtorek 31.07.2018r   Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera  * W środę 01.08.2018r. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i Doktora Kościoła  * W czwartek 02.08.2018r  Odpust Porcjunkuli. Najświętszej Maryi Panny, Anielskiej.  Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. ( Ojcze nasz i Wierzę w Boga ) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.  * W sobotę 04.08.2018r. Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.  Wszystkich kapłanów i wiernych zapraszamy do sanktuarium Św. Jana  Marii Vianneya w Czeladzi na wspólną modlitwę. 

czytano: 377 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.