piątek, 21 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 2018r

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka  przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary!

2. Na miesiąc przed XXVII Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę 9 - 13. 08. 2018r,  informujemy, aby tak zorganizować swój czas wakacyjny, by wziąć udział w tych nietypowych rekolekcjach w drodze. Można się już zapisywać w zakrystii. W tym roku w 100 - lecie odzyskania niepodległości, przewodniczy nam hasło: "Wiara i patriotyzm." Dlatego w przyszłą niedzielę 15 lipca wysłuchamy listu pasterskiego, Księdza Biskupa Ordynariusza, zapraszającego nas do pielgrzymowania na Jasną Górę.

3. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. W piątek 13 lipca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 20.00 do Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i gościły rok temu, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie fatimskim i do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

4. Ponadto w  tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

* W środę 11.07.2018r   Święto Św. Benedykta, opata - Patrona Europy

* W czwartek 12.07.2018r. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika

* W piątek 13.07.2018r. Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy