piątek, 20 lipca 2018 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła 2018r

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. W tym tygodniu przypadają I Czwartek miesiąca. Mszą św. w Cementowni o godz. 15.00; I Piątek miesiąca, spowiedź św. w Kościele od godz. 17.30 i I Sobota miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00 i Msza Św. dla Żywego Różańca o godz. 17.00

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i rok temu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

3. W okresie wakacyjnym i urlopów poświęćmy więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

4. W  tym tygodniu w liturgii wspominamy:

* We wtorek 03.07.2017r. Święto Św. Tomasza, Apostoła

* W piątek 06.07.2017r wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy