Strona główna
czwartek, 24 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na KPK, Dekrecie ogólnym KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie  Diecezji Sosnowieckiej.

1. W przyszłą Niedzielę III Niedziela miesiąca. ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na remonty w  naszej parafii.

2. To już rok trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. W środę 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 20.00 do Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i gościły rok temu, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie fatimskim i do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.                

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: *W poniedziałek 11.06.2018r wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła * W środę 13.06.2018r  wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła. Na Skałce na Podzamczu o godz. 20.00  Nabożeństwo Fatimskie Serdecznie wszystkich zapraszamy! * W czwartek 14.06.2018r. wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika 

4. W czwartek 14.06 2018r nie będzie planowanego spotkania Kręgu Biblijnego, ze względu na Konferencję Dekanalną księży w tym czasie. Kolejne spotkania wznowimy po wakacjach. Serdecznie wszystkim, którzy brali udział w Kręgu Biblijnym w tym roku szkolnym, dziękujemy za obecność i życzymy odważnego dzielenia się Słowem Bożym na czas wakacji i urlopów.  

5. W sobotę 16.06.2018r w kościele o godz. 9.00 próba generalna dla młodzieży, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania 21.06.2018r  o godz.18.00  Obecność obowiązkowa.

6. Z okazji XI Święta Dziękczynienia, 03.06.2018r parafianie na Świątynię Opatrzności Bożej złożyli 733zł Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

czytano: 163 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.