Strona główna
czwartek, 24 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. W przyszłą Niedzielę III Niedziela miesiąca. ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na remonty w  naszej parafii. A dzisiaj przy wyjściu z Kościoła, możemy złożyć ofiarę do puszki dla ciężko chorego od 2 lat na białaczkę Marka Kierata. Okażmy mu wrażliwe serce! Również dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawiciela naszego Wyższego Seminarium Duchownego i wspólnie modlimy się o wzbudzenie powołań do kapłaństwa. Ofiary które składamy dziś na tacę, są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Wyrażamy  serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.W przyszłą niedzielę również,  będziemy w  parafii przeżywać Uroczystość I Komunii Św. o godz. 10.30 i 12.00 Serdecznie prosimy parafian, aby wybrali inne godziny uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Ławki będą zarezerwowane dla rodziców dzieci, aby wraz ze swoimi pociechami, mogli w skupieniu przeżyć, te jakże ważne chwile.

3. To już rok trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 20.00 do Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Jak to ogłaszaliśmy tydzień temu, nabożeństwom Fatimskim będzie przewodniczył w tym roku Ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas naszej Diecezji, a wcześniej były wikariusz w naszej parafii. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i gościły rok temu, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach fatimskich i do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.                                     

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:                                                                                * W poniedziałek  14.05.2018r    Święto Św. Macieja, Apostoła

* W środę  16.05.2018r  Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika - Patrona Polski                             

5. IV Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 23 do 26 czerwca 2018r. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez  Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

6. Trwa miesiąc maj, w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce, przez cały miesiąc Msza Św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy do modlitwy w przepięknej aurze. Również w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.                                

czytano: 227 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.