Strona główna
czwartek, 24 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Trwa miesiąc maj, w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce, przez cały miesiąc Msza Św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy do modlitwy w przepięknej aurze. Również w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.                                                                                                     

2. 12.05.2018r o godz. 12.00 na Morusach i w Józefowie a o godz. 13.00 w Śrubarni odbędzie się poświęcenie pól, połączone ze Mszą św. Aby Dobry Bóg Błogosławił, strzegł i darzył dobrymi plonami, a Matka Boża wypraszała wszelki łaski. Mieszkańców prosimy o przygotowanie godnego miejsca do sprawowania czynności liturgicznych.     

3. To już rok trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej W najbliższą niedzielę 13.05.2018r rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Wszystkich parafian zapraszamy na godz. 20.00 do Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu. Nabożeństwom Fatimskim będzie przewodniczył w tym roku Ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas naszej Diecezji, a wcześniej były wikariusz w naszej parafii. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodni, i gościły rok temu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach fatimskich i do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.                                        4. Zachęcamy do częstszej lektury Pisma św. a 10.05.2018r po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do sali nad wikariatem.  

5. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki dla ciężko chorego od 2 lat na białaczkę Marka Kierata. Okażmy mu wrażliwe serce!                                            

6. Również w przyszłą niedzielę przybędzie przedstawiciel naszego Wyższego Seminarium Duchownego, aby wspólnie modlić się razem z nami o wzbudzenie powołań do kapłaństwa. Ofiary które złożymy w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Wyrażamy już dziś serdeczne Bóg zapłać!                    

7. Z powodu pilnego wyjazdu Ks. Bpa do Rzymu Sakr. Bierzmowania został przeniesiony na 21.06.2018r o godz. 18.00 w Kościele                                                     

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:                                                                                * We wtorek 08.05.2018r Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika -  Głównego Patrona Polski                           

* W niedzielę 13.05.2018r Nabożeństwo Matki Bożej Fatimskiej na

czytano: 197 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.