Strona główna
czwartek, 24 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce, przez cały miesiąc Msza Św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy do modlitwy w przepięknej aurze. Również w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.

2. W czwartek  03.05.2018r obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu w porządku  niedzielnym. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: * We wtorek 01.05.2018r Św. Józefa Rzemieślnika, opiekuna Św. Rodziny. Święto Pracy * W środę 02.05.2017r Św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła. Święto Flagi Państwowej * W piątek 04.05.2018r Św. Floriana, męczennika. Patrona Strażaków.

3. W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca. Msza Św. w   Cementowni o godz. 15.00. I Piątek miesiąca. Spowiedź św. w Kościele od godz. 17.30 i I Sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00; a o godz. 17.00 Msza św. w Kościele dla Kół Różańcowych.

4. IV Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 23 do 26 czerwca 2018r. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez  Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

5. To już rok minął jak trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i którzy gościli rok temu,  zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

6. Burmistrz MiG Ogrodzieniec zaprasza na obchody Święta Konstytucji 3 Maja:

02.05.2018r (środa) godz. 17.00 " Nuty dla Niepodległej " Śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych i żołnierskich. Uczestnikom zapewniamy śpiewniki. Miejsce - scena na skwerze za Domem Kultury, Plac Wolności 24. W przypadku niepogody sala w budynku Domu Kultury w Ogrodzieńcu.

03,05.2018r (czwartek) godz. 9.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu. Po Mszy św. przejście na Cmentarz Komunalny i uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych.

czytano: 264 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.