Strona główna
czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludomira, Benedykta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna i również III Niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na remonty w naszym Kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 

2. W Tygodniu Biblijnym, który dzisiaj rozpoczynamy, zachęcamy do częstszej lektury Pisma św. a 19.04.2018r po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do sali nad wikariatem.

3. To już rok minął jak trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu i którzy gościli rok temu,  zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.          

4. 22.04.2018 w Kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży z racji sakr. Bierzmowania, który będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu 21.05.2018r o godz. 16.00 Serdecznie rodziców zapraszam do omówienia istotnych spraw. Ks. Mirosław 

 

5. W dniach od 23 do 26 czerwca 2018r. wyruszy IV  Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez  Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.   

czytano: 197 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.