piątek, 21 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 2018r

1. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

2. W Piątki w czasie Wielkiego Postu, przeżywamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 19.00 dla młodzieży. A w Niedziele przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 1616.15 nabożeństwo Gorzkich żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak pięknych nabożeństwach, szczególnie młodzież i dzieci.

3.Trwa akcja Jałmużny Wielkopostnej, pod hasłem "Skarbonka Miłosierdzia". Wychodząc ze świątyni możemy nadal nabywać skarbonkę składając symboliczną ofiarę 2,5 zł, która zostanie przeznaczona na cele Caritas Diecezji Sosnowieckiej związane z leczeniem dzieci i osób starszych. Jałmużnę złożoną w skarbonce w czasie Wielkiego Postu, przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

4. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na misje. Serdeczne Bóg zapłać?